Jak myślisz, jak bardzo ściany mogą kwitnąć?


Lepiej tego nie sprawdzaj. Przyczyną "zakwitu" są niebezpieczne mikroorganizmy, takie jak grzyby, glony, mchy i porosty. Mogą pojawić się na każdym elemencie, niezależnie od tego, czy jest to powierzchnia pozioma, czy pionowa. Oprócz oszpecania elewacji i dachów, te mikroorganizmy są niebezpieczne dla zdrowia. Szczególnie alergicy muszą na nie uważać. Rozwijają się wszędzie: na ścianach, dachach, ogrodzeniach, kostce brukowej, wszędzie tam, gdzie jest mokro, wilgotno i nie dochodzą promienie słoneczne.

Ciebie też dotknął ten problem? Zadzwoń 603 210 299 - doradzimy, wycenimy, zrobimy darmową próbę!

Korozja biologiczna / niszczenie elementów budowli przez m. in. grzyby, glony, pleśnie / powstaje w ścisłym powiązaniu z innymi czynnikami korodującymi, a w szczególności z destrukcyjnym działaniem wszelkiego rodzaju wód i zawilgoceń. W ten sposób powstają sprzyjające warunki rozwoju drobnoustrojów.

Jakie są skutki zagrzybienia?

 • Mykotoksyny wytwarzane przez grzyby i pleśnie mogą przyczyniać się do chorób reumatycznych, alergicznych, nowotworowych
 • Złe samopoczucie, uporczywe bóle głowy, światłowstręt, uczucie niepokoju, lęku, depresja
 • Niszczenie struktury materiału ścian, tynków, powłok malarskich
 • Zaplamienia , przebarwienia, nieprzyjemny zapach

Porównanie elewacji zagrzybionej i po wyczyszczeniu


Zdjęcia pochodza z wyczyszczonej elewacji przez nasza firme. Elewacja nie zostala odmalowana, tylko wyczyszczona i zabezpieczona chemicznie.Jak zlikwidować zagrzybienie?
Najprościej mówiąc ustalić i usunąć przyczyny.
Na zagrzybione powierzchnie nanieść preparat biobójczy . Czynność najlepiej powtórzyć.
Następnie umyć i zabezpieczyć materiał impregnatami, farbami zawierającymi środki grzybobójcze.

Oferujemy usługi w zakresie elewacji:Szukasz właściwego rozwiązania? Masz nietypowy problem?
Zadzwoń teraz: 603 210 299 Przyjedziemy, doradzimy, zrobimy darmową próbę oraz wycenimy. Dbałość o satysfakcję klienta i rzetelność to nasze atuty!Dlaczego My?

 • Doświadczenia
  Działamy na rynku już od 20 lat. W tym czasie mieliśmy do czynienia z różnymi rodzajami zleceń. Wypróbowaliśmy "w praniu" różne systemy i metody, korzystaliśmy z różnych środków chemicznych i naturalnych.
 • Innowacyjność i ciągłe szkolenia
  Staramy się być obecni na różnych targach i szkoleniach, dzięki czemu jesteśmy na bieżąco z ofertą rynkową i technologiami
 • Bezpieczeństwo
  Używamy sprawdzonego sprzętu najwyższej jakości, posiadamy przeszkolenia w pracach na wysokości.
 • Indywidualne podejście do każdego zlecenia
 • Doradztwo w doborze optymalnego rozwiązania